Massaaž
Millal ning kellel massaažist kasu on?
Ning miks valida massaaži läbiviijaks füsioterapeut?
Massaažiks nimetatakse mehhaaniliste võtete kompleksi, mille eesmärk on tervise tugevdamine ning organismi funktsioonide võimalikult kiire taastamine. Massaažis käimine lõõgastab nii füüsilise kui vaimse ülepinge korral. Tulemuseks on kiirenenud ainevahetus, aktiivsem lümfiringe, paranenud verevarustus.
Massaažiteraapiaks peetakse raviteenust, mis keskendub tugiliikumiselundite, aga ka teiste organsüsteemide (seedeelundid, hingamiselundid, südame- veresoonkonna elundid jmt.) funktsionaalsuse tagamisele. Kaasaegse massaažiteraapia olemuseks on dokumenteeritud, manuaalsete võtete ja tehnikate doseeritud kompleks, mis seisneb pehmete kudede mehhaanilises mõjutamises. Ehk teisisõnu mudime tervet su keha ning lõdvestame valulikke ning pinges lihaseid.
Kellele massaaž on soovitatav ja miks?
Massaažist saavad kasu igas vanuses inimesed kui teraapia on läbi viidud spetsialisti poolt. Eduka massaaži tulemuseks on sobitada õige massaažitehnika kliendi probleemiga/eesmärgiga.
Massaaž lihaspingete leevendamiseks - üldjuhul kasutatakse klassikalist ravimassaaži, mille käigus saab klient lahti ebameeldivast närivast või pinge-aistingust lihastes, leevendust tekkinud valudest ning paraneb üldine enesetunne, võimekus igapäevategevusi jätkata.
Massaažile tasub pööduda
- lihaspingete ja liigesvalude korral
- Kaela- ja õlavöötmeprobleemidega
- Peavalude- ja ringlusega
- Rühiprobeemide korral
- Alaseljavaludega
- Traumade ennetamise ja nendest taastumisega
- Ülekoormussündroomidega
- Sundasenditest tingitud probleemidega
- Sportlastele treening- ja võistluskoormusest taastumisel
Massaažiteraapiat ei soovitata akuutsete vigastuste korral, värskete haavadega piirkonnas ning teatud terviseprobleemide puhul (ravimitele allumatud vererõhuprobleemid, lööbed, haavandid, äge põletik, palavik jm). Selleks, et terapeut saaks kindel olla, et massaaž tooks teile kasu, mitte kahju, allkirjastatakse enne massaaži nõusolekuleht, kus on ka kirjas erinevad seisundid, millega massaaži ei soovitata või seisundid, millega terapeut massaaži tegemise ajal peab Teie puhul arvestama.
Miks valida massaaži tegijaks füsioterapeut?
Füsioterapeudil on olemas teadmised ja oskused inimeste tervislike probleemidega arvestamiseks, mis tähendab seda, et massaažiteraapia on individuaalne, arvestades kliendi vajadusi ning meditsiinilist tausta. Seetõttu on kogu massaažikogemus efektiivsem ning ei pea kartma, et keegi teadmatusest mõne närvi kinni pitsitab või kasutab liialt jõudu kohtades, mis on ülitundlikud.
Lisaks oskab füsioterapeut peale massaaziteraapia läbiviimise ka klienti nõustada, mida saaks teha, et lihaspinged ei jääks krooniliseks probleemiks ning kuidas neid ise leevendada.
Meeldivate kohtumisteni massaažilaual!
ReMed Füsioteraapia