Kommenteeri

Kuidas füsioterapeut Sind aidata saab?

Füsioteraapia eesmärgiks on igapäevategevuste sooritamist segava seisundi, vigastuse või haiguse põhjuse väljaselgitamine ning erinevate meetoditega sellele leevenduse leidmine. Kõik selleks, et inimene saaks elada täisväärtuslikku, aktiivset elu.

Millest koosneb füsioterapeudi vastuvõtt?

Kõigepealt uuritakse inimeselt, mis on tema teenusele pöördumise põhjuseks. Kõige rohkem tullakse füsioterapeudi vastuvõtule valukaebusega, olgu selleks siis arvutitööst tekkinud kaela-ja õlavöötmevalu või sporditrauma, millest põhjustatud valu pole mitme nädala jooksul leevenenud. Füsioterapeut uurib kaebuste kohta detailset informatsiooni ja viib läbi erinevaid teste, et aru saada probleemi põhjustest ning hakkab selle alusel kokku panema individuaalset raviplaani

Millal soovitame tulla konsultatsioonile?

  • Lihaspingete ja liigesvalude korral

  • Kaela- ja õlavöötme probleemidega

  • Peavalude ja -ringlusega, tasakaaluhäiretega

  • Rühiprobleemide korral, skolioosi raviks

  • Alaseljavalude korral

  • Sporditraumade ennetamiseks ja nendest taastumiseks

  • Ülekoormussündroomidega

  • Operatsiooni/trauma-järgseks taastumiseks

  • Sundasenditest tingitud probleemidega

  • Arsti või treeneri soovitusel


Lisaks tavapärasele füsioteraapiale on ReMed Füsioteraapias võimalik käia skolioosiravi spetsialisti vastuvõtul (loe lähemalt blogipostitusest "Mis on skolioos"). Skolioositeraapia on selja külgsuunalise kõverdumise edasise progressiooni ennetamiseks ja võimalusel vähendamiseks.

 

Füsioterapeutiline sekkumine

Füsioteraapia ja skolioositeraapia esimeseks etapiks on nõustamine. See hõlmab endast inimesele tema vaevuste või vigastuse kohta info andmist, tekkinud küsimustele vastamist. Näiteks kui on tegemist kannakõõluse vigastuse järgse taastumisega, siis kaua selle paranemine keskmiselt aega võtab, millest see sõltub, millised on paranemise etapid ning mida inimene ise saab teha, et taastumine oleks võimalikult kiire ning lõpptulemus selline, et saaks jätkata endale meelepäraste tegevustega. Meie lõppeesmärgiks on võimalusel alati inimese soovi täitmine, näiteks ilma lonkamata uuesti sõbrannadega jalutusringil käimine või valuvaba magamise saavutamine.


Järgmisena saab terapeut vaevuste leevenemisele kaasa aidata erinevate manuaalsete tehnikate kasutamisega: lihaspingete korral teha massaaži, venitusi või erinevaid lihashoolduse tehnikaid, liigeste liikuvuspiiratuse korral sooritada manuaalseid võtteid liikuvusulatuse suurendamiseks. 

Kui soovid terapeudilt infot oma tervisliku seisundi kohta, kuid tead, et tahaksid kindlasti ka massaaži või erinevaid lihashooldustehnikaid, siis ReMed Füsioteraapias on selleks välja töötatud Füsioteraapia + pakett (loe lähemalt siit). Võimalus pilet osta Stebbyst (klõpsa siin). Füsioteraapia + teenus on täielikult kompenseeritud tööandja poolt. 


"Nõustamine + massaaž = Füsioteraapia + pakett"


Tihtipeale kardetakse, et kui juba valu on tekkinud, siis ei taha, et keegi seda kohta puutuks või liigutaks, sest see ju tekitab valu juurde. Tegemist on vananenud arusaamaga, et valusat kohta ei tohi liigutada. Läbi liikumise toimubki kudede regeneratsioon ja taastumiseprotsessid. Voodirežiimi ei soovitata isegi enam luumurdude järgses taastusravis, vaid koormust tuleb anda õigel ajal ning modifitseeritud hulgal. Meie terapeudid on spetsialistid, kes oskavad füüsilist seisundit hinnata ja vastavalt tegutseda, et vaevused leeveneksid, mitte ei süveneks. Selles füsioteraapia võlu ongi, et valu saab leevendada ka ilma tablette neelamata.


Viimaks õpetatakse inimesele selgeks erinevad tehnikad või harjutused, mida saab ka iseseisvalt sooritada, et vaevused ei taastekiks ja taastumine kulgeks plaanipäraselt. Parim tulemus saavutatakse alati kliendi ja terapeudi koostöös, kus klient ise saab olla proaktiivne. See tähendab, et teraapiate vahepealsel ajal järgitakse terapeudi nõuandeid ja tehakse vajadusel töökohal vastavad kohandused ja liikumispausid ning leitakse päeva jooksul aega õpitud harjutuste sooritamiseks. Korduvatel konsultatsioonidel saab terapeut anda vastavalt taastumisprotsessile järgmised sekkumisstrateegiad ning nii liigutaksegi koos parima lõpptulemuse poole. Terapeut teeb oma parima, et inimesele oleksid teraapia lõpuks selged asjaolud, mis talle probleeme tekitasid, kuidas nendega hakkama saada ning vajadusel alati võimalus küsimustega targa abimehe poole tagasi pöörduda.

Võta meiega ühendust!

Teie,



Lisa kommentaar

Email again: